Šluknovsko a Lužické hory

Okolí a volný čas

Rozhledna Tanečnice

Rozhledna Tanečnice je nejsevernější rozhlednou celých Čech. Stojí na stejnojmenném zalesněném žulovém kopci (597 m) u samých hranic se SRN. Osmiboká kamenná rozhledna byla postavena v roce 1905. Je vysoká 26 metrů a na vyhlídkou plošinu, která je ve 23 m vede 138 schodů. Z rozhledny je pěkný kruhový výhled na CHKO Labské pískovce, NP České Švýcarsko, Saské Švýcarsko, Krušné hory a Krkonoše. Na vrcholu je 25 metrů hluboká studna s pramenem pitné vody. K rozhledně vede modrá turistická značka z Mikulášovic.

ukázat na mapě

-----------------------------------------------------------------

Pravčická brána / České Švýcarsko

Poznejte hezké prostředí nedotčené přírody skalních měst, soutěsek, rozhleden a stolových hor, jež se rozprostírá při hranici s Německem. Toulkami zdejší krajinou se můžete pokochat krásou "Pravčické brány", největší přírodního skalního mostu v Evropě a řadou nádherných skalních vyhlídek v okolí, tyčících se vysoko nad korunami stromů, jako i unikátní plavbu na lodičkách v kaňonu říčky Kamenice.

ukázat na mapě

-----------------------------------------------------------------

Drážďany / Zwinger

Drážďany jsou hlavním městem spolkové země Sasko, leží zhruba 40 km severně od českých hranic. Hlavním drážďanským lákadlem je barokní architektonický skvost Zwinger s nádhernými interiéry a rozsáhlými uměleckými sbírkami. Drážďany jsou také oblíbeným cílem výprav za výhodnými nákupy a za značkovými prodejnami s kvalitním a exklusivním zbožím. Ze sousedního příhraničního města Sebnitz se dostanete do Drážďan pohodlně za hodinu vlakem.

ukázat na mapě | najít spojení

-----------------------------------------------------------------

Aquapark Monte Mare Neustadt

Aquapark stylizovaný do karibské oblasti nabízí na ploše více jak 1300 m² řadu plaveckých i zážitkových bazénů. Samozřejmou součástí jsou kromě skluzavek a tobogánů také sauny, wellness, fitnesscentrum, tenisová hala či restaurace.

ukázat na mapě

-----------------------------------------------------------------

Kapucínský klášter Rumburk

Klášter s kostelem byl postaven v letech 1683 až 1690. Po dokončení stavby kláštera a kostela byla v areálu vybudována věrná kopie Svaté chýše v Lorettu, místa, kde se údajně narodila Panna Marie. Jde o nejseverněji umístěnou stavbu tohoto typu.

ukázat na mapě

 

Kontakt

Sadová 250
Dolní Poustevna
407 82

najít na mapě
najít spojení

Tel.: +420 412 397 822
Mobil: +420 775 357 688
rezervace@u-krejzu.cz

GPS:
50°58'53.346"N
14°17'23.435"E

REZERVACE

 

Cyklisté vítáni

Zajistíme bezpečné uložení vašich kol.

Cyklisté vítáni

 

 

WiFi